• Yukarı Dudullu, Tavukçu Yolu Barbaros Cad./hattat Sok. No:21, Ümraniye/İstanbul - Asya
  • +90 216 415 56 60

LABORATUVAR GAZ MERKEZLERİ

 MedSistem, Laboratuvar Gaz Dağıtımı Sisteminin en kritik kısmı olan Gaz Merkez Kontrol Panellerini Alman Spectron marka kullanmaktadır. Kullanılan malzemeler Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmiş ithal  ürünlerdir.

Laboratuvarlarda tesisat yapımında ve Merkezlerin ve Kullanım Noktası seçiminde,  gazın özelliğine, gazın kullanım yerinde istenilen saflığına (impürite) bağlı olarak genelde pirinç veya paslanmaz dan imal edilen kontrol panelleri (regülatörler) tercih edilmektedir.  Bu tercih laboratuvar yetkilisi ile beraber teknik olarak değerlendirme yapılıp belirlenmektdir. Laboratuvarlardaki Bakır boru tesisatında EN 13348 standardına uygun olarak üretilmiş bakır borular kullanılmaktadır. Paslanmaz borular ise istenilen gaz saflığına bağlı olarak seçilmekte gerektiğinde elektropolish borular ve orbital kaynak uygulamaları da yapılmaktadır.

Tesisatın yapımı aşamasında standartların gereği olarak yapılması gereken testler, laboratuvar gaz tesisatının göz ardı edilmemesi gereken en önemli konusudur. MedSistem bu konuda taviz vermeden testleri uygulamakta ve müşterilerine güvenilir bir alt yapı sunmaktadır.