• Yukarı Dudullu, Tavukçu Yolu Barbaros Cad./hattat Sok. No:21, Ümraniye/İstanbul - Asya
  • +90 216 415 56 60

Medikal Gaz Merkezleri

Medikal Gaz Merkezleri

Med Sistem, kullanım miktarına bağlı olarak gazların tedarik edildiği kaplara göre Medikal Gaz Merkezlerini kurmaktadır.

 

3

Otomatik Tüp Kontrol Paneli ve Manifoldu:

Hastanenizde tüple getirilen gazlar Otomatik Tüp Kontrol Paneli ve Manifoldu ile hastane tesisatına bağlanır. Otomatik Panel sayesinde gazlar kesintisiz olarak sisteme verilir. Bir bankodaki tüpler bittiği zaman diğer bankodaki tüpler kullanıma geçer.

Manifolda bağlanacak tüpler ise hastanenin kullanım kapasitesine göre belirlenir. Genelde 2x3, 2x5, 2x8 veya 2x10 manifoldlar kullanılmaktadır.

 

4Otomatik Likit Tüp Kontrol Paneli ve Manifoldu:

Hastanenize likit tüple getirilen oksijen Otomatik Likit Tüp Kontrol Paneli ve Manifoldu ile hastane tesisatına bağlanır. Otomatik Panel sayesinde oksijen kesintisiz olarak kullanılır. Bir bankodaki likit tüpler bittiğinde diğer bankodaki likit tüpler kullanılmaya başlar.

Likit gazlar çok soğuk oldukları için buharlaşırlar ve Likit tüp içerisindeki basınç yükselir. Bu gazın boşa atılmaması için kontrol panelinde ekomizer mevcuttur, kullanımda olmayan banko gazın basıncı yükselir ise eğer bu basınç dışarı atılmadan boru hattına kullanım için verilir. Likit tüp, kullanımın fazla olduğu sıvı ve oksijen tankının kurulma imkanı olmayan yerlerde pratik ve emniyetli gaz kullanımı sağlar.

 

5 6

 

Sıvı Oksijen Tankı ve Tank Kontrol Paneli:

Hastanenizde gaz tüketimi artınca en ekonomik ve emniyetli çözüm sıvı oksijen kullanmaktır. Sıvı oksijen tanklarda depolanmaktadır.

 

Oksijen hastanede gaz halinde kullanıldığı için tanktan sonra sıvının gaz haline geçmesi için bir evoporatör gerekmektedir.

 

Gazın kesintisiz ve sorunsuz kullanımı için dizayn edilmiş bir tank kontrol paneli sıvı oksijen tankında bir arıza veya basınç düşmesi durumunda, otomatik olarak yedek tüplerden gaz tedariğini sağlamaktadır.

 

Ürünlerimizin teknik özelliklerini öğrenmek için lütfen satış departmanımızdan bilgi isteyiniz.