• Yukarı Dudullu, Tavukçu Yolu Barbaros Cad./hattat Sok. No:21, Ümraniye/İstanbul - Asya
  • +90 216 415 56 60

LABORATUVAR GAZ DAĞITIM SİSTEMLERİ

 1MedSistem, Laboratuvar Gaz Dağıtımı Sisteminin en kritik kısmı olan boru tesisatının çapının hesaplanmasını, alt yapı ekipmanlarının doğru projelendirilmesini,dizaynını, boru tesisatını ve ekipmanların montajını uluslarrası standartlaraa uyumlu olarak gerçekleştirmekte, test edip, devreye almaktadır. Kullanılan malzemeler Avrupa standartlara uygun olarak üretilmiş veya ithal  ürünlerdir.

Laboratuvarlarda tesisat yapımında, kullanılacak gazın özelliğine ve kullanım noktasında istenilen gaz özelliklerine bağlı olarak genelde paslanmaz veya bakır boru tercih edilmektedir.  Laboratuvarlardaki Bakır boru tesisatında EN 13348 standardına uygun olarak üretilmiş bakır borular kullanılmaktadır. Paslanmaz borular ise istenilen gaz saflığına bağlı olarak seçilmekte gerektiğinde elektropolish borular ve orbital kaynak uygulamaları da yapılmaktadır.

Bölge Servis Üniteileri/Gaz Kontrol Panoları, Lokal Alarm Panelleri standartlar doğrultusunda, kaliteli bileşenlerden imal edilmiş, estetik ve uzun ömürlü ürünlerdir.

2

Laboratuvar gaz tesisatı inert gaz altında kaynak tekniği (Brazing under inert gas shielding) uygulanarak yapılmaktadır. Bu sayede bakır boruların iç kısımları kaynaktan sonra aynı temizlikte kalmaktadır. Tesisatın yapımı aşamasında standartların gereği olarak yapılması gereken testler, laboratuvar gaz tesisatının göz ardı edilmemesi gereken en önemli konusudur. MedSistem bu konuda taviz vermeden testleri uygulamakta ve müşterilerine güvenilir bir alt yapı sunmaktadır.

Projelerinizi hayata geçirmek için, lütfen bizimle iletişime geçin.