• Yukarı Dudullu, Tavukçu Yolu Barbaros Cad./hattat Sok. No:21, Ümraniye/İstanbul - Asya
  • +90 216 415 56 60

Medikal Hava Merkezleri

Hastanelerde medikal hava iki ayrı basınçta kullanılmaktadır. 4 Bar ve 7 Bar. MS MedAir Medikal Hava Merkezi, hastanenizin her iki basınçta da medikal hava ihtiyacını standartlar doğrultusunda sorunsuz karşılamak üzere dizayn edilmiştir.

MS MedAir Medikal Hava Merkezlerinde kullanılan ekipmanlar, kaliteli yerli ve/veya ithal üreticilerden tedarik edilmektedir. MS MedAir Medikal Hava Merkezleri EN 7396-1, HTM 2022, HTM 02-01’e uyumlu olarak imal edilmekte, test edilip devreye alınmaktadır. Saha koşuluna bağlı olarak paket veya modüler tip olarak üretilmektedir.Merkez odanıza bağlı olarak yerleşim planları Med Sistem tarafından çizilmekte ve projelendirilmektedir.

MS MedAir Medikal Hava Merkezi 4 Ana ekipmandan oluşur.

7

  • Kompresörler:

Genellikle vidalı kompresörler kullanılmaktadır. Kullanılan kompresörün güvenilir ve sorunsuz çalışır olması kesintisiz hava üretimi için çok önemlidir. MS MedAir Medikal Hava Merkezinde kullanılan kompresörler yurt içi ve yurt dışında kabul edilmiş kaliteli imalatçıların hastanenize uzun yıllar hizmet verebilecek ürünlerinden seçilmelidir.

8

 

Kontrol Paneli:
MS MedAir Medikal Hava Merkezlerinde kompresörler sıralı çalıştırılan, eş yaşlanmasını sağlayan kontrol paneli mevcuttur. Kontrol paneli aynı  zamanda iki kademe alarm vermektedir. Merkez hatası; kompresörün herhangi bir tanesi arızalanınca verir ve acil durum hatası; kompresörlerin hepsi devre dışı kalınca verir.

 

 

 

 

9

  • Hava Tankı:

MS MedAir Medikal Hava Merkezlerinde tanklar CE belgeli olup, imal edilen merkezin kapasitesine göre hava tankı hacmi belirlenmektedir.

  • Modeller:

Hastane tüketimine bağlı olarak, değişik kapasitede MS MedAir Medikal Hava Merkezi modelleri mevcuttur.

MS MedAir Medikal Hava Merkezimiz ile ilgili kapasiteler, teknik özellikler, ekipman ve detaylar için lütfen satış departmanımızdan bilgi isteyiniz.