• Yukarı Dudullu, Tavukçu Yolu Barbaros Cad./hattat Sok. No:21, Ümraniye/İstanbul - Asya
  • +90 216 415 56 60

YoğunBakım Ünitesi Modellerimiz:

MS WICU, Duvara Monte Ünitemizdir.

MS H-Power, Kolon Tipi Ünitemizdir. Genellikle tavan taban bağlantılı kullanılır.

MS Col-Power, Kolon Tipi Ünitemizdir ister duvara istenirse de Kolon Şeklinde tavan taban bağlantılı kullanılabilir.

MS-Beam, Tavan bağlantılı kullanılır.

Pendant tipi Yoğun Bakım Üniteleri Pendantların altında verilmiştir.

 

MS WICU Duvar Tipi Yoğun Bakım Ünitesi

 

 

2

MS WICU, Yoğun bakım departmanları için muhtelif uzunluklarda, değişik gaz/elektrik servisleriyle aydınlatmasız veya aydınlatmalı olarak, terzi usulü üretilen, duvara montaja uygun bir yoğun bakım hastabaşı ünitesidir.

 

MS WICU hastabaşı üniteleri alt ve üstte 10x30 mm’lik iki rayla, tek rayla (altta veya üstte) ya da raysız imal edilebilir. MS WICU da gaz ve elektrik servisleri birbirinden ayrı profil kanallarındadır. Böylece yoğun olarak elektrik ve gaz prizi ihtiyacı olan yerlerde maksimum emniyet sağlanmaktadır.

 

Standart olarak ikili kanallı imal edilir. Çok fazla elektrik veya gaz prizi ihtiyacı olduğunda, üç kanallı da imal edilebilir.

 

MS WICU Hastabaşı üniteleri estetik yuvarlatılmış köşelere sahiptir. Kanal kapakları kolaylıkla açılabilmekte, elektrik ile gaz servislerine rahatça ulaşılıp, bakım ve onarım yapılabilmektedir.

MS WICU üzerindeki raylara, klempler sayesinde pek çok aksesuar kolayca takılıp çıkartılabilir.

MS WICU Bir, iki veya üç yatak için imal edilebilir. Tek parça halinde standart olarak maksimum 6 metre imal edilmektedir.

Aydınlatma:

MS WICU’yu pazardaki diğer ürünlerden ayıran en önemli özelliği, genel okuma ve aydınlatması istendiğinde ünitenin aydınlatmalı imal edilebilmesidir.

Planlama ve Çizimler

MedSistem uzman kadrosu detaylı ve profesyonel çizimler ile ihtiyaçlarınızı planlar. Bu çizimlerde elektrik prizleri, gaz prizleri lokasyonları ile servis besleme noktaları da gösterilmektedir. Bu çizimler imalat sırasında müşteri onayı içinde kullanılmaktadır.

Emniyet ve Testler

MedSistem hasta başı üniteleri EN 11197:2016 Avrupa Standartlarına uygun üretilmektedir. EN 60601-1’e göre her biri ayrı ayrı elektrik testlerine tabi tutulmaktadır. MedSistem Kalite Yönetim Sistemi ile ürünlerini her yıl geliştirmekte ve iyileştirmektedir. Modellerimizin teknik özellikleri bu geliştirme ve iyileştirmeler sonucunda değişebilir. MedSistem bildirim yapmadan bu değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar.

MS H-Power Kolon Tipi Yoğun Bakım Ünitesi:

 

4

MS H-Power kolon tipi olup H Şeklinde olması sayesinde ışığın yoğun bakım içinde dolaşımına müsaade eder. Duvar tipi üniteye göre servislerin yatağın bir köşesinden  hastaya ulaşması ile hastaya baş kısmından müdahalede kolaylık sağlar. Uygun duvar olmayan veya hareket alanının önemli olduğu yerlerde MS-H Power ideal çözümlerden biridir.

MS-H Power terzi usulü imal edilen ürünlerdendir. Standart iki modeli (İzmir-Konya) vardır. Bu modellerin dışında terzi usulü ihtiyaca göre imalat yapılabilmektedir.

Ünite yapısından dolayı direk aksesuarlarla donatılmış olarak sunulmaktadır. MS H-Power da üniteye monte raflar ve infüzyon pompa askıları mevcuttur.

Planlama ve Çizimler

Med Sistem uzman kadrosu detaylı ve profesyonel çizimler ile ihtiyaçlarınızı planlar. Bu çizimlerde elektrik prizleri, gaz prizleri lokasyonları ile servis besleme noktaları da gösterilmektedir. Bu çizimler imalat sırasında müşteri onayı içinde kullanılmaktadır.

Emniyet ve Testler

MedSistem hasta başı üniteleri EN 11197:2009 Avrupa Standartlarına uygun üretilmektedir. EN 60601-1’e göre her biri ayrı ayrı elektrik testlerine tabi tutulmaktadır. MedSistem Kalite Yönetim Sistemi ile ürünlerini her yıl geliştirmekte ve iyileştirmektedir. Modellerimizin teknik özellikleri bu geliştirme ve iyileştirmeler sonucunda değişebilir. Med Sistem bildirim yapmadan bu değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar.

5

MS Beam Köprü Tipi Yoğun Bakım Ünitesi:

7

 

MS Beam hiçbir kablo veya hortum engeli ile karşılaşmadan hastanıza baş kısmından müdahale edebilmeniz için ideal ve ekonomik bir çözüm sunar.

Islak ve kuru taraf olarak ayarlanabilen troleyler sayesinde kullanışlı ve modern bir yapıya sahiptir.

MS Beam’in üstünlükleri:

Gaz ve elektrik servislerinin tavandaki üniteden gelmesi sayesinde kablo veya hortumların yönetimi daha kolaydır. Bunlara takılmadan hastanıza müdahale edebilir ve baş kısmına geçebilirsiniz.

Kuru taraf troleyine monte edilen raflara medikal cihazlarınızı emniyetle koyabilir, üzerine serum veya başka sıvı dökülmesi riskini taşımazsınız.

Islak taraf troleyine infüzyon askıları monte edip, geliştirebilirsiniz.

 

Gaz ve elektrik servisleri ünitenin hem önde hem arka yüzeyine monte edilebilir. Arka yüzey servisleri genel kullanım, ön yüzey servisleri acil kullanım içindir.

Genel aydınlatması sayesinde hastaların gözlerini rahatsız etmez.

 

Aksesuarlar:

MS Beam’de hareketli trolley ve bunlara monte edilen aksesuarlar kullanılmaktadır. Islak ve Kuru  olarak iki ayrı trolley kullanılabilir.

Kuru taraftaki trolleyde alüminyum raflar (çekmeceli veya çekmecesiz) vardır.

Islak taraftaki trolleyde paslanmaz çelik serum askılıkları ve infuzyon pompa askılıkları vardır ve plastik vakum şişesi, kateter sepeti vb. ürünler klemplerle raya asılabilir.

Değişik büyüklüklerde ray klempleri kullanarak başka aksesuarlarda MS Beam Trolleylerine asılabilir.