• Yukarı Dudullu, Tavukçu Yolu Barbaros Cad./hattat Sok. No:21, Ümraniye/İstanbul - Asya
  • +90 216 415 56 60

Medikal Vakum Merkezleri

Hastanelerde, medikal vakum aspirasyon amaçlı olarak kullanılmaktadır.  MS MedVac Vakum Merkezi hastanenizin vakum ihtiyacını standartlar doğrultusunda sorunsuz karşılamak üzere dizayn edilmiştir.

MS MedVac Vakum Merkezlerinde kullanılan ekipmanlar, kaliteli yerli ve/veya ithal üreticilerden tedarik edilmektedir. MS MedVac Vakum Merkezleri EN 7396-1, HTM 2022, HTM 02-01 standartlarına uyumlu olarak imal edilmekte olup, test edilerek devreye alınmaktadır. Saha koşuluna bağlı olarak paket veya modüler tip üretilmektedir.

Merkez odanıza bağlı olarak yerleşim planları Med Sistem tarafından çizilmekte ve projelendirilmektedir.

MS MedVac Vakum Merkezi 4 ana ekipmandan oluşmaktadır.

10

  • Vakum Pompaları:

Genellikle rotary vane tip vakum pompaları kullanılmaktadır. Kullanılan vakum pompaları güvenilir ve sorunsuz çalışır olması kesintisiz vakum üretimi için çok önemlidir. MS MedVac Vakum Merkezinde kullanılan vakum pompaları yurt içi ve yurt dışında kabul edilmiş kaliteli imalatçıların hastanenize uzun yıllar hizmet verebilecek ürünlerinden seçilmektedir.

11

• Bakteri Filtresi:
Genellikle vakum merkezlerinde hastanelerde yapılan aspirasyona bağlı olarak ciddi anlamda bakteri oluşabilmektedir. Bu bakteriler eğer bakteri filtresinden geçirilmeden ortama bırakılırsa hastane enfeksiyonlarında ciddi artış olur. Medikal vakum merkezinde olması gereken kritik öneme sahip parçadır.

 

12

  • Kontrol Paneli:

MS MedVac Vakum Merkezlerinde, vakum pompalarını sıralı çalıştıran, eş yaşlanmasını sağlayan  kontrol panelleri mevcuttur. Kontrol paneli aynı zamanda iki kademe alarm vermektedir. Merkez hatası: vakum pompasının herhangi bir tanesi arıza yaptığı durumda verir. Acil durum hatası; vakum pompalarının hepsi devre dışı kaldığında verir.

13

Vakum Tankı:
MS MedVac Vakum Merkezindeki tanklar CE belgeli olup, imal edilen merkezin kapasitesine göre vakum tankı hacmi belirlenmektedir.

Model:
Hastane tüketimine bağlı olarak değişik kapasitede MS MedVac Vakum Merkezi modelleri mevcuttur.

Hastane tüketimine bağlı olarak değişik kapasitede MS MedVac Vakum Merkezi modelleri mevcuttur.

MS MedVac Vakum Merkezimiz ile ilgili kapasiteler, teknik özellikler, ekipman detayları için lütfen satış departmanımızdan bilgi isteyiniz.

14